56 Yıllık Dev Restoran Zinciri İflasın Pençesinde

ABD merkezli dev restoran zinciri Red Lobster, uzun süren mali ve idari sorunlar sonrasında iflas etme noktasına geldiğini duyurdu. Deniz mahsulleri restoran zinciri Red Lobster, borçlarını yeniden yapılandırmak amacıyla iflas başvurusunda bulunmayı düşünüyor.

Şirket yetkilileri, restoran zincirinin bazı uzun vadeli anlaşmalardan kurtulmak ve yeniden pazarlık yapmak amacıyla olası bir iflas başvurusunu göz önünde bulundurduğunu ifade etti.

Red Lobster’ın gelir akışı, diğer sorunların yanı sıra ağır kira anlaşmaları ve işçilik maliyetleri nedeniyle zayıflamıştı.

Yeniden yapılandırma görüşmelerinin sürdüğü ve henüz nihai bir kararın verilmediği belirtildi. İflas başvurusu, şirketin operasyonlarına devam etmesini sağlayacak.

RED LOBSTER HAKKINDA

Red Lobster’ın kökenleri, 1968 yılında Florida’nın Lakeland şehrindeki tek bir restorana dayanmaktadır. Şirket, 1992 yılında peynirli bisküvilerini tanıtarak büyük bir başarı elde etmişti.

Red Lobster şu anda ABD ve Kanada genelinde yüzlerce şubeye sahip olmanın yanı sıra uluslararası bir zincire de sahiptir.

Zincir restoran sektörünün öncülerinden olan Red Lobster, rahat yemek atmosferi ve Cheddar Bay Biscuits gibi yemeklerle ün kazanmıştı.

Şirket, son yıllarda birkaç kez el değiştirmişti. 2020 yılında kontrolü devralan Thai Union Group, bu yıl Red Lobster’daki hisselerini azaltmıştı.

Yaklaşık 56 yıldır faaliyet gösteren deniz ürünleri zinciri, şirketin hisse senetlerini de batıran promosyonlarla büyük zarar etmişti.

ABD’de büyük şirketlerin iflasları artarken, ortak çalışma alanı sağlayıcısı olan WeWork ve eczane zinciri Rite Aid gibi dev şirketler de son zamanlarda iflas etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir