Türkiye’de Aylardır Kullanılamayan Instagram’ın Twitter Rakibi Uygulaması Threads, 1 Yaşında! İşte Güncel Kullanıcı Sayısı

Meta, geçtiğimiz yıl Instagram bünyesinde X’e direkt rakip olacak mikroblog platformu “Threads”i kullanıma sunmuştu. İlk çıktığında inanılmaz popüler olan uygulama, daha sonra popülaritesini kaybetti. Ancak çok istenen özelliklerin eklenmesiyle yavaş yavaş yeniden kullanıcıların sevgisini kazandı.

Dev uygulama, 5 Temmuz günü 1 yaşını doldurmuş olacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu önemli gün öncesinde uygulama hakkında bilgileri bizlerle buluşturdu.

175 milyon kullanıcıya ulaştı

Zuckerberg tarafından dün uygulama üzerinden yapılan açıklamaya göre Threads, 175 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Ayrıca birinci yılına özel olarak kullanıcıların uygulama logosunu farklı logolarla değiştirebileceği ifade edildi. Kullanıcılar, profil sekmesinin üst kısmına eklenen doğum günü pastasından logoyu değiştirebiliyor. Tabii ki Threads ülkemizde kullanılamadığı için çoğumuz bunu yapamayacak.

175 milyon aktif kullanıcı, Threads için gayet başarılı. Hâlâ X’i tahtından edebilmiş değil ancak kullanıcılara arasında tercih edilen bir uygulama olmayı başarmış. Platform, ilk 5 gününde 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşsa da aktif kullanıcı zamanla sayısı azaldı. Kronolojik akış, web versiyonu, gönderi düzenleme, etiketler, çeviri ve daha birçok istenen özelliğin eklenmesiyle de yeniden popüler oldu.

Aylardır ülkemizde kullanılamıyor

Maalesef Threads’i şu anda ülkemizde kullanamıyoruz. Uygulama, Rekabet Kurumunun Meta hakkında aldığı geçici tedbir kararı nedeniyle 29 Nisan’da kapanmıştı. Kurul, Threads ve Instagram’ın birbirine bağlı olmasının kötüye kullanıldığından şüphe duyduğunu ifade ederek bu kararı almıştı. Aylardır kullanıma kapalı olan uygulamanın ne zaman tekrar açılacağını bilmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir